Wtorek, 17 października 2017. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Dylewo: Te wiersze czekały od jej dzieciństwa

2014-02-15 09:00:00 (ost. akt: 2014-02-14 16:48:24)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Pisaniem wierszy zajmowała się od dzieciństwa. Część schowała do szuflady, część po prostu wyrzuciła. Kiedyś swoją twórczość zdradzała pojedynczym osobom. Dziś spełniło się jej marzenie – wydała tomik własnej poezji, który 25 lutego zaprezentuje szerokiemu gronu. Mowa o Agnieszce Traczewskiej z Dylewa (gm. Kadzidło).

„Istnieć w nieistnieniu” to tytuł debiutanckiego tomiku poezji Agnieszki Traczewskiej, nauczycielki języka polskiego z Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie, która za miesiąc będzie świętować 50. urodziny.

Czekała na tę chwilę całe życie. Niewiele mniej czekały jej utwory na publikację, wreszcie spełniło się jej dziecięce marzenie. W książce znajdziemy gadki kurpiowskie, wspomnienia i żartobliwe teksty pisane dla dzieci. Są także wiersze – dosyć młode, napisane niedawno oraz takie, które autorka napisała mając 10 lat.

– Pewna osoba stwierdziła kiedyś, że piszę wiersze smutne – mówi autorka. - Być może jest to mój sposób na wyładowanie złych emocji, przelanie ich na papier. Być może bardziej zauważam to, czego nie widzą inni, piszę w sposób sentymentalny. Ten tomik zadedykowałam mojemu mężowi Wieśkowi, aby miał siłę do walki z przeciwnościami losu, dodaje pani Agnieszka.

Promocja książki odbędzie się 25 lutego o godz. 18 w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle podczas „Kurpsiowskich Bałamutów”. Projekt graficzny, skład i łamanie wykonał Marcin Żerański, korektę - Monika Żerańska, redaktorem serii Biblioteczka Kurpiowska i autorem słowa wprowadzającego jest Dariusz Łukaszewski. Wydanie książki współfinansowała Unia Europejska.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

zobacz informacje z ostatnich 24h

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB