Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

Człowiek Roku 2013. Zwycięzcy plebiscytu Gazety Olsztyńskiej!

2014-01-24 18:55:00 (ost. akt: 2014-01-24 23:46:36)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trzy kategorie i prawie trzystu kandydatów, zgłoszonych przez dziennikarzy oraz czytelników "Gazety Olsztyńskiej" w plebiscycie na Człowieka Roku 2013. Kto swoją pracą i zaangażowaniem najbardziej zasłużył się w minionym roku i powinien otrzymać ten wyjątkowy tytuł? Kto otrzymał najwięcej głosów?

Podczas gali wręczenia Statuetek św. Jakuba w Teatrze im. Stefana Jaracza poznaliśmy zwycięzców plebiscytu „Gazety Olsztyńskiej” — Człowiek Roku 2013. Czytelnicy i internauci wybrali laureatów dwóch kategorii: Najskuteczniejszy Samorządowiec i Polityk oraz Przedsiębiorca Roku. Oprócz tego kapituła plebiscytu przyznała nagrodę za szczególne zasługi dla mieszkańców Olsztyna.

Kategoria: Najskuteczniejszy Samorządowiec i Polityk

Marian Zdunek, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Olsztynie

W Olsztynie urodził się, wychował i zdobył wykształcenie. Sam o sobie mówi, że jest pracoholikiem. I w jego przypadku jest to choroba nieuleczalna. Oprócz tego od 2006 roku jest radnym Rady Miasta. Drugą kadencję z rzędu pełni w niej funkcję wiceprzewodniczącego. Od 30 lat prowadzi firmę budowlaną. Żonaty od 45 lat, ma trójkę dzieci i pięcioro wnucząt. Jego motto życiowe brzmi: wszystko, co robisz, rób dla drugiego człowieka.


Kategoria: Przedsiębiorca Roku

Jarosław Goszczycki, właściciel Piekarni Tyrolskiej

Urodził się w Olsztynie i jak mówi, nawet siłą się go z Olsztyna nie wyciągnie. Po studiach tu właśnie założył własną firmę. Pierwsza była piekarnia przy ul. Boenigka. Tyrolska przez lata pracowała na to, żeby coś znaczyć na rynku. Kiedy przychodziły kryzysy, nie poddawał się, nie skakał z branży do branży, a firma odnosiła coraz większe sukcesy. Stopniowo zaczęły też spływać nagrody, m.in. szabla od prezydenta RP. Sam ciężko pracuje i w takim duchu wychowuje trójkę swoich dzieci.


Człowiek Roku 2013 za szczególne zasługi dla mieszkańców Olsztyna

Ksiądz infułat Julian Żołnierkiewicz

Ks. Julian Żołnierkiewicz, honorowy obywatel Olsztyna, był nie tyko kapłanem, ale instytucją. W pamięci mieszkańców pozostał jako dobry, otwarty człowiek. Był duszpasterzem akademickim i kapelanem Solidarności. W czasie stanu wojennego wspomagał olsztyńską opozycję. Po 1989 roku był inicjatorem powstania organizacji kombatanckich i kresowych. 10 kwietnia 2010 roku, tuż po katastrofie samolotu prezydenckiego, odprawił na cmentarzu wojskowym w Katyniu mszę w intencji żołnierzy — ofiar zbrodni oraz ofiar katastrofy. Zastąpił biskupa polowego WP Tadeusza Płoskiego, który zginął w tym wypadku. Był kapelanem więziennym i generałem zakonu maltańskiego.

Niósł pomoc każdemu, kto jej potrzebował. Powołał pomagające dzieciom Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także