Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Rakiety z bronią atomową tuż za granicą naszego województwa?

2013-12-17 19:22:24 (ost. akt: 2013-12-17 19:29:54)

Autor zdjęcia: Alex Spade/Wikipedia

— Informacja o rakietach może być elementem rosyjskiej gry dyplomatycznej — Tadeusz Baryła z Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie komentuje podaną przez niemiecki "Bild" wiadomość o stacjonowaniu w obwodzie kaliningradzkim rakiet Iskander zdolnych do przenoszenia broni atomowej.

— Czy Rosjanie mają już te rakiety w Kaliningradzie?
— Według potwierdzonego już teraz źródła w rosyjskim ministerstwie obrony jakoby są tam one już od roku. Ciekawe, że do tej pory strona rosyjska nie ujawniała tego faktu. Rosjanie, jak wiem, nie nadążali z produkcją Iskanderów, a w pierwszej kolejności miały one trafić na wyposażenie brygad sąsiadujących z republikami kaukaskimi.

— Premier Litwy Algirdas Butkievicius powiedział w poniedziałek, że na postawie zdjęć satelitarnych zlokalizowano dwucyfrową liczbę mobilnych wyrzutni przy granicy obwodu kaliningradzkiego z Litwą.
— Dwucyfrowa to jest liczba satelitów obserwujących to, co się dzieje w obwodzie. "Bild" podając informację o stacjonowaniu Iskanderów nie dodał niczego na temat dyslokacji rakiet. Często się jednak zdarza, że w Rosji ważne informacje dotyczące obrony narodowej związane są z wydarzeniami na arenie międzynarodowej. Komplikuje się sytuacji w Syrii, komplikuje się sprawa przyszłości Ukrainy, więc pojawia się Iskandery.

Więcej na ten temat przeczytasz w środowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Aktualny numer znajdziesz także tutaj: kupgazete.pl.


bs
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (55) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aro #1344765 | 37.7.*.* 9 mar 2014 07:55

  hejze na moskala!!!!!!!! ja juz kupilem szble, na krym siec moskala

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AWOJT #1275991 | 80.50.*.* 20 gru 2013 15:48

  NIe istnieje tarcza antyrakietowa na świecie zdolna obronić Polskę, przed atakiem rakietowym z regionu Kaliningradu. Jeżeli ktoś w Polsce opowiada, że można taką tarczę stworzyć, to jego poczucie rzeczywistosci jest zerowe. Jedyną rzeczą, jaką Polska może skutecznie przeciwstawić rakietom rosyjskim to siłą odstraszania, polegajaca na rozmieszczeniu podobnych rakiet na terytorium Polski, wycelowanych w Kaliningrad. To jest jedyna skuteczna obrona terytorium Polski przed rosyjskim atakiem rakietowym, inne nie istnieją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. torpen #1275988 | 80.50.*.* 20 gru 2013 15:47

   Czy zawsze musimy dawać się ogrywać Rosji? Czy osiągnęliśmy jakiś cel ustępując we wszystkim Rosji? Jak do tej pory sytuacja wygląda tak. Rosja wysyła nam pogróżki-my milczymy. Rosja nas oczernia na świecie-my milczymy. Rosja potrzebuje kontaktów-my lecimy....Koronny przykład ambasady-za atak na rosyjską trzeba przeprosić. Atak na naszą-nic się nie stało... Jeszcze chwila i z Rosją będziemy budżet ustalać bo mogą się obrazić za jego niesłuszne ich zdaniem priorytety...

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. proboszcz #1275662 | 83.9.*.* 20 gru 2013 06:09

   Pis kler rydzyk , to jest moc która obroni nas przed wszelkim złem ! Amen.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Gdyby tak udalo sie podlewarowac DR. Jaroslaw #1275364 | 87.172.*.* 19 gru 2013 18:36

   Ino trzeba by mocno podlewarowac jakims porzadnym lewarem coby byl taki wysoki i mogl z,, gory,, je obsikac,, bo taki ci z niego Kozaczek. Wot i wsio. Nie moze przeciez byc gorszy od poleglego juz Brata Blizniaka, ktory nie bal sie i nie trzasl portkami a potrafil wygrazac Rosji piescia zacisnieta w kulak z mownicy na bylym Placu imienia Stalina w Tbilisssii a nawet wzial do galopu i UE i USA a Prezedynta Francji to zwyczajnie ,, obsobaczyll, ze nie umi robic polytyky a sie miesza jak On robi polytykem.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (55)