Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Obdarujemy 1000 dzieci słodkimi paczkami

2013-12-09 09:59:05 (ost. akt: 2013-12-09 10:00:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Wożniak

Pluszowy miś, lalka Barbie, strój ulubionego bohatera z bajki. Najmłodsi piszą listy do świętego Mikołaja, a to oznacza, że Boże Narodzenie tuż-tuż. Niestety, wiele dzieci nie może liczyć na wymarzone prezenty pod choinkę. Ale wspólnie z firmą Retail Provider sprawimy, że i na ich twarzach pojawią się uśmiechy!

Tuż przed Bożym Narodzeniem o najbardziej potrzebujących dzieciach w Olsztyna i powiatu pamięta „Gazeta Olsztyńska”. Od kilkunastu lat organizujemy coroczną charytatywną akcję pod hasłem Tysiąc Gwiazdkowych Prezentów. Każdego roku przyłączają się do nas sponsorzy słodkich upominków. W tym roku partnerem naszej akcji jest firma Retail Provider.

— Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyłączyć się do tak szczytnej akcji — mówi Piotr Wasilewski, pełnomocnik Retail Provider. — W tak magicznym okresie powinniśmy się starać, aby najmłodsi mieli jak najwięcej okazji do radości. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu, na wielu buziach pojawi się uśmiech.

W tym roku 150 gwiazdkowych prezentów trafi do podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i ich rodzeństwa z Olsztyna i okolic. Paczki od Retail Provider otrzymają także dzieci z mniej zamożnych rodzin z Olsztyna i powiatu, które nie mogą liczyć na świąteczną atmosferę.

Maluchów, których obdarujemy wspólnie ze sponsorem, poznamy do połowy grudnia. W wyborze pomogą nam ośrodki pomocy społecznej z Olsztyna i powiatu, m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie.

— Bardzo się cieszymy, że nasi podopieczni zostaną obdarowani słodkimi upominkami. Tym bardziej że dla wielu z tych dzieci będzie to jedyny prezent na święta — mówi Elżbieta Bronakowska, dyrektorka MOPS w Olsztynie.

Worek z gwiazdkowymi podarunkami w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia osobiście wręczy nasz redakcyjny święty Mikołaj. Towarzyszyć mu będą również nasi dziennikarze.

mp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także