Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Prestiżowa nagroda dla stowarzyszenia z Elbląga

2013-09-30 17:23:55 (ost. akt: 2013-09-30 17:39:39)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Stowarzyszenie Elbląg Europa za projekt „Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur – ATOMY“ otrzymało europejską nagrodę Eurodesk 2013 Information & Dissemination Champion Award. To pierwsza organizacja pozarządowa w Polsce wyróżniona tą prestiżową nagrodą.

Przedstawiciele sieci „Atomów“ spotkali się z Jackiem Protasem, marszałkiem województwa, który pogratulował sukcesu laureatom.
— Ideą projektu było zgromadzenie i połączenie w wspólną sieć organizacji młodzieżowych z Warmii i Mazur — mówi Paweł Kulasiewicz, prezes Stowarzyszenia Elbląg Europa.

—A to, co spotkało się z największym uznaniem jurorów to, że udało nam się dotrzeć do wielu organizacji, środowisk młodzieżowych, lokalnych grup, często nieformalnych.

Dziś w sieci są 32 organizacje i grupy nieformalne, które związały nieformalną organizację "Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur – Atomy". Projekt trwał dwa lata i był finansowany z programu Kapitał Ludzki.

— Ale nie boimy się, że sieć się rozpadnie, bo młodzież jest już tak nakręcona i atomy będą dalej aktywne — podkreśla animator projektu Adriana Sałak z morąskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
amPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB