Quantcast

Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zakupy w Polsce doczekały się swojej piosenki. Posłuchaj utworu!

2013-09-26 18:45:00 (ost. akt: 2013-09-26 19:22:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Rosyjski internet podbija utwór kaliningradzkiej grupy Parovoz pt. „Witamy w Lidlu, Witamy w Biedronce”. Muzycy śpiewają o udanych zakupach w Polsce, dobrej polskiej wódce, kiełbasie i miłych Polakach. Słyszeliście już ten utwór?

- Na utwór grupy Parovoz natrafiliśmy szperając po rosyjskich portalach – opowiada Witold Bacia, dyrektor agencji RedComm, specjalizującej się w marketingu na wschodzie.

– Ponieważ zajmujemy się reklamą polskich firm w obwodzie kaliningradzkim, na bieżąco staramy się sprawdzać, co tamtejsi mieszkańcy myślą o jakości polskich produktów, usług, a także jak odbierają nasz kraj. No i spotkała nas taka muzyczna niespodzianka. Miłość do shoppingu w Polsce i pochwała Małego Ruchu Granicznego wyrażona w piosence. Artyści śpiewają o udanych zakupach w Polsce, dobrej polskiej wódce, kiełbasie, miłych Polakach, ale też o przewadze Sopotu nad litewskimi Druskiennikami. Dzięki naszym znajomym w Kaliningradzie udało nam się skontaktować z zespołem, porozmawiać o piosence i o tym, co myślą o naszym kraju.

Muzycy z zespołu Parovoz opowiadają, że piosenka powstała, kiedy stali w korku na przejściu granicznym w Grzechotkach. – To prawda. Jest 12 czerwca, Dzień Rosji, bardzo słoneczny dzień, niedziela. Z moją dziewczyną i przyjaciółmi jedziemy do Fromborka - wspomina Timur Titarenko, lider Parovozu. - Wszystko było super do granicy w Grzechotkach, gdzie utknęliśmy na trzy godziny. Dojeżdżamy wreszcie do polskiej celniczki, która z miłym uśmiechem na twarzy trzepie nam samochód przez kolejną godzinę. I tak zakiełkował mi głowie pomysł na hymn Małego Ruchu Granicznego. Ta sytuacja pojawia się zresztą w pierwszych wersach utwory.

Popularność utworu zaskoczyła nawet samych muzyków. Utwór „wyciekł” ze studia do sieci przed oficjalną premierą i w ciągu kilku godzin stał się hitem. – Rzeczywiście, śmiejemy się, że utwór stał się hitem przed swoją premierą, co rzadko się zdarza w show biznesie – opowiada Timur Titarenko. – Temat MRG jest bardzo aktualny, wszyscy tym żyją i spodziewaliśmy się, że znajdziemy słuchaczy w Kaliningradzie, ale to, co dzieje się od dwóch dni to istne szaleństwo.


źródło: informacja prasowa agencji RedComm

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Enej #1207854 | 89.228.*.* 30 wrz 2013 16:35

  A czy doczekamy sie piosenki o ruskiej wódce, papierosach i benzynie z trudnoscia przywiezionych przez ucinionych przez celników mrówkach? Zdrastwuj benzyna, Zdrastwuj vodka!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Braniewianka #1207622 | 78.8.*.* 30 wrz 2013 09:29

  Coś mi się zdaje ,że ,,Ona tańczy dla mnie "" to już przeszłość .Teraz nowy hiiittt podbije polskie imprezy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. drogówka #1206939 | 78.8.*.* 28 wrz 2013 20:09

  Kawałek spoko ok- nauczcie się jeszcze jeździć po naszych drogach -bracia Rosjanie i zapraszamy do Polszy!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. gość #1206781 | 78.9.*.* 28 wrz 2013 16:07

  zaprosić zespół POROVOZ do Braniewa- BCK na koncert!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gość #1206769 | 178.159.*.* 28 wrz 2013 15:43

  Co zrobi Putin jak ruskie przyłączą Kalinigrad do UE?Karmieni propagandą nie mogą uwierzyć ,że w Polszy wszystko tansze i lepsze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (30)