Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Rosjanie wolą Kraków od Mazur

2013-09-02 09:59:30 (ost. akt: 2013-09-02 12:32:19)

Autor zdjęcia: fot. MojeMazury

Igor Czukanow, właściciel biura turystycznego, w wywiadzie dla radia Głosu Rosji powiedział, że Mazury to region, o którym wielu Rosjan słyszało i chętnie by do nas przyjechali. Ale gdy dowiadują się, jak się tu dostać, to 90 proc. z nich rezygnuje z wyjazdu. — to przesada — odpowiada Urząd Marszałkowski.

Jakie miejsca w Polsce Rosjanie odwiedzają najchętniej? Według Igora Czukanowa, właściciel biura turystycznego, są to Sopot, Zakopane i Kraków, do którego można przylecieć samolotem prosto z Moskwy.

Liczy się też Warszawa, głównie ze względów biznesowych, popularny jest Gdański, rośnie też zainteresowanie Wrocławiem i dolnośląskimi zamkami.

W odpowiedzi na pytanie Ksenii Kriwoszejewej z redakcji internetowej Głosu Rosji o nieodkryte przez rosyjskich turystów regiony w Polsce, Czukanow wspomniał o Mazurach. — Region ten jest znany, wielu o nim słyszało, ale gdy klienci dowiadują się o tym, jak się tam dostać, 90 proc. z nich rezygnuje z wyjazdu — powiedział.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Marszałkowski, który zajmuje się m.in. promocją regionu. — Na całym świecie są miejsca trudno dostępne, do których można dotrzeć jedynie na piechotę lub dopłynąć łódką i często są to miejsca najbardziej urokliwe — czytamy w liście z biura prasowego.

— Tak bywa i na Mazurach, gdzie trudno dotrzeć do piramidy w Rapie, Bań Mazurskich czy Puszczy Rominckiej. My, współpracując z francuskim departamentem Cotes d’Armor, też musimy się po drodze przesiadać, a podróż (z Paryża — red. ) trwa cztery godziny, nie mówiąc już u równie trudnej drodze dla nas do obwodu kaliningradzkiego. To pewnie jest przesada, że aż 90 proc. turystów zniechęca się z tego powodu do przyjazdu na Mazury, bo licznie korzystają z naszych dużych hoteli czy centrów handlowych.

Co Wy na to?

MZG
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. I dobrze. #1187647 | 88.156.*.* 2 wrz 2013 13:00

  A my wolimy Warszawiaków niż Rosjan.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jt #1187553 | 109.243.*.* 2 wrz 2013 11:50

  marszałek, niech najpierw wytłumaczy pdeudotermy w Lidzbarku Warmińskim. Inwestycja za 80-90 mln zł, a wodę trzeba podgrzewać....to jakie to termy??? Wałem zalatuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Andy #1187551 | 83.20.*.* 2 wrz 2013 11:48

   Urząd Marszałkowski trochę racji ma. W czasie wakacji zrobiłem rowerem około 1200 kilometrów wyłącznie po naszym regionie. Spotkałem może ze 100 turystów rowerowych i pieszych z obwodu kaliningradzkiego, bo i wśród Rosjan są tacy, którzy nie chcą odwiedzać miejsc zatłoczonych i typowych, dobrze znanych i wypromowanych. Są to oczywiście turyści mniej zasobni, z mniejszymi portfelami, którzy nie zostawiają u nas tysięcy złotych. To prawda, ale są i chętnie przyjeżdżają. Turystyka to nie tylko kurort i zwiedzanie zabytków z przewodnikiem, ale tez samodzielne poszukiwania, lektury, krajobrazy itd. Zupełnie inną sprawą jest jednak to, że oznakowanie miejsc wartych odwiedzenia jest bardzo słabe, nie mówiąc już o bocznych np. szutrowych drogach po korych fajnie się jeździ rowerem, ale nie bardzo wiadomo dokąd się jedzie. Jeśli ja, który znam region dość dobrze, pomyliłem drogi w gminie Korsze, to turysta rowerowy z Rosji na pewno też je pomyli.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. bardzo proszę o informację z jakiego miejsca #1187541 | 88.156.*.* 2 wrz 2013 11:37

    bardzo proszę o informację z jakiego miejsca pochodzi powyższa fotografia? Przeczytaj cały tekst: Rosjanie wolą Kraków od Mazur - Gazeta Olsztyńska http://gazetaolsztynska.pl/169853,Rosjan ie-wola-Krakow-od-Mazur.html#ixzz2dj6rUD ar

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. oj oj #1187536 | 37.31.*.* 2 wrz 2013 11:30

    Niech Rosjanie lądują na trawniku na Dajtkach, zwanego górnolotnie lotniskiem. Tak na poważnie, to jaki miałby być cel wizyty w naszym regionie? Zakupy w Trójmieście, atrakcje i klimat w Krakowie i Wrocławiu. Widoki w górach (Zakopane), a Olsztyn co ma do zaoferowania spacer po Starym Mieście, jedna słaba galeria Alfa i co dalej ???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (9)