Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

W weekend odpoczniemy od upałów. Przygotujcie parasole

2013-08-09 20:16:15 (ost. akt: 2013-08-09 18:02:14)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Nad Warmią i Mazurami zbierają się chmury. W sobotę i niedzielę czekają nas burze. Według synoptyków z IMGW deszczowo będzie co najmniej do niedzieli. Miejscami może spaść grad.

Po upalnym tygodniu czeka nas ochłodzenie. W nocy nad naszym regionem zbiorą się chmury, które mają utrzymać się co najmniej do niedzieli. Miejscami może zagrzmieć i spaść deszcz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów zwłaszcza w czasie burz, lokalnie do 30 mm na metr kwadratowy.

W nocy temperatura minimalna może wahać się od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, podczas burz porywisty, w porywach osiągający 75 km/h, z kierunków północnych.

W sobotę zachmurzenie duże, okresami umiarkowane. Opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Lokalnie także burze - zwłaszcza na wschodzie województwa. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, podczas burz porywisty, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny oraz północno-zachodni.

Niedziela będzie deszczowa. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Lokalnie także burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr Słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty, w porywach może osiągać do 60 km/h, z kierunków zachodnich.


Pogoda na weekend

Sobota
Dzień: 22°C
Noc: 13°C

Niedziela
Dzień: 24°C
Noc: 14°C

Trwa liczenie strat po czwartkowej nawałnicy na Warmii i Mazurach. Wiatr zrywał dachy i przewracał drzewa. Nawałnice w regionie

Jak przetrwać burzę
Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

Silne wiatry, deszcze oraz burze są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą na całym świecie. Są zjawiskami, które szybko się przemieszczają. Wszystkie są jednak niebezpieczne. Powodują zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz duże straty materialne.

Bądź mądry przed szkodą. Uderzenie pioruna może skończyć się pożarem, uszkodzeniem konstrukcji budynku, przepaleniem instalacji elektrycznej, telewizora, lodówki, wszystkiego, co jest włączone do instalacji. Może spowodować również śmierć na miejscu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. oj oj #1166803 | 178.182.*.* 9 sie 2013 20:31

    Do cennych uwag "jak przetrwać burzę", które są umieszczone pod artykułem. Zabezpiecz swoje zwierzęta domowe, daj im też schronienie. Nie wiem czemu, ale większość ludzi sądzi, że psy są piorunoodporne i nie lękają się burz. Dla naszych pupili to tez sytuacja stresująca.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz