Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Zdjęcie biletem do Brukseli. Wycieczki czekają! Ranking!

2013-07-29 10:17:27 (ost. akt: 2013-08-19 13:59:56)
Parlament Europejski w Brukseli

Parlament Europejski w Brukseli

Autor zdjęcia: Beata Brokowska

"Jestem Europejczykiem" — to nowy plebiscyt "Gazety Olsztyńskiej", w którym można zdobyć pięć podwójnych zaproszeń na wyjazd studyjny do Brukseli i Parlamentu Europejskiego!

Aby pojechać na wycieczkę, wystarczy spełnić dwa warunki. Pierwszy, to nadesłanie e-mailem zdjęcia (jedna osoba może zgłosić najwyżej jedną fotografię) zwierającego element flagi bądź logo Unii Europejskiej. Może być ono wykonane w Polsce, ale też w każdym innym kraju Unii. Drugi warunek to zdobycie jak największej liczy głosów czytelników w głosowaniu sms-owym. Autorzy pięciu najwyżej ocenionych zdjęć pojadą do Brukseli.

W Unii Europejskiej jesteśmy już dziesiąty rok, od maja 2004. Fundusze europejskie idą w Polsce na budowę dróg, lotnisk, oczyszczalni ścieków, bezpośrednie dopłaty wspierają polskich rolników. Wszyscy wiedzą, że stolicą Unii Europejskiej to Bruksela, w której obraduje także Parlament Europejski, choć akurat ten raz w miesiącu przenosi się na sesję do francuskiego Strasburga.

W Parlamencie Europejskim, do którego wybory zaplanowane są już na przyszły rok, Polska ma 51 posłów. — Historycznym momentem nie tylko dla Polski, ale dla całej wspólnoty europejskiej był wybór na przewodniczącego parlamentu Jerzego Buzka. Inny mój klubowy kolega, Janusz Lewandowski, jest unijnym komisarzem do spraw budżetu.

To jedno z najważniejszych stanowisk w unijnej administracji piastowane przez Polaka — mówi europoseł z naszego regionu Krzysztof Lisek, który jest fundatorem nagród w plebiscycie "Gazety Olsztyńskiej".

Jego zwycięzcy będą mogli wyjechać do Brukseli jeszcze jesienią tego roku. Termin do uzgodnienia z fundatorem.
bs


Regulamin

Fotografie można przysyłać od 29 lipca do 26 sierpnia na adres: plebiscyty@gazetaolsztynska.pl
Konieczne jest świadczenie: „Mam ukończone 18 lat i wyrażam zgodę na publikację wizerunku i danych osobowych oraz akceptuję postanowienia regulaminu”. Głosowanie sms-owe potrwa do 27 sierpnia do godziny 23.59.


Weź flagę
Potrzebujesz flagi Unii Europejskiej, by zrobić zdjęcie? Żaden problem. 50 sztuk czeka w biurze Krzysztofa Liska, posła do Parlamentu Europejskiego - Olsztyn, ul. 1 Maja 13, pok. 706 w godz. 10-15 (pn-pt), tel. 89 5277507.TOP 5
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także