Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Koncert zespołu Chemia

2013-06-18 21:26:07 (ost. akt: 2013-06-18 21:25:48)

Kętrzyńskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza miłośników dobrego rockowego grania na koncert zespołu "Chemia", do kętrzyńskiego Amfiteatru już 29 czerwca o godz.20.00. Przed koncertem warszawskiego zespołu o godz.19.00,rozgrzeje atmosferę rockowa grupa z Pisza "Ameryka". Wstęp wolny.

*CHEMIA*
Chemia to warszawski zespół rockowy powstały w 2010 roku. Muzyka zespołu, która ostatecznie wykrystalizowała się w 2012 roku, inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles, do Led Zeppelin oraz dokonaniami muzyki post grunge’owej.
Chemia tworzy głównie w języku angielskim.

*Od zespołu*
Nie każdy zespół chce coś przekazać. My chcemy. Najnowszy krążek zachowamy w duchu szacunku do swojej własnej indywidualności. Jeżeli jesteś szczęśliwy sam ze sobą, będziesz potrafił to oddać. Świat próbuje nas ubrać w jednakowe fartuchy i zmienić w pracowników jednej wielkiej fabryki. A przecież nie wszyscy jesteśmy tacy sami. My, swoją postawą, tym kim jesteśmy poza salą prób i koncertem, staramy się pokazać, że można robić wszystko po swojemu, walczyć i nie krzywdzić przy tym nikogo. Iść tam gdzie nikt nie doszedł i próbować to, czego boją się inni.

Zespół rozpoczął koncertowanie w 2010 roku. Założycielem i liderem jest Wojciech Balczun, który do współpracy zaprasza wówczas m.in. Marcina Koczota (wokal) i Zbyszka Krebsa (gitara).

W tym roku Chemia wydaje swoją pierwszą płytę - „Dobra Chemia”, a rok później reedycję tej płyty pod nazwą „O2” z nowym wokalistą - Łukaszem Drapała.
Muzyka zespołu zaczęła się zmieniać i wiosną 2012 Chemia nagrywa EP „In the Eye” w Vancouver - na zaproszenie tamtejszych promotorów. Chwilę później zespół rozstaje się ze Zbyszkiem Krebsem, zapraszając do współpracy Maćka Mąkę.
Jesienią 2012 Chemia ponownie wybiera się do Kanady, do The Warehouse Studio, aby zrealizować swój drugi longplay.

Wiosną 2013 w Antyradio, po raz pierwszy można usłyszeć „Ego” (My ego) - singiel promujący nowy album zespołu. Numer zapowiada również nową stylistykę zespołu. W drużynie pojawia się nowa postać - Ralph James (Nickleback, Billy Talent), który zostaje nowym agentem zespołu.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: abc

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB