środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Kaczyński: moje zaufanie do zespołu pana Laska jest zerowe

2013-06-13 18:38:59 (ost. akt: 2013-06-13 18:40:00)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Jarosław Kaczyński nie ma zaufania do zespołu Macieja Laska.

Maciej Lasek uważa, że eksperci zespołu Antoniego Macierewicza źle zinterpretowali dane z rejestratora lotów i dlatego wyciągnęli błędne wnioski w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że zespół Macieja Laska nie powstał po to by przekonywać polskie społeczeństwo ale by "realizować żądania z Moskwy".

Według prezesa PiS, "sprawy nie poszły dokładnie wedle moskiewskiego scenariusza" , raport MAK w jakiejś mierze został podważony i są powody dla których "ta władza ogromnie obawia się Moskwy". Dlatego - tłumaczył Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej - zespół Macieja Laska został powołany po to, żeby "robić wszystko tak jak było u Anodiny".

Prezes PiS wyraził nadzieję, że "nieodległy jest moment, w którym to wszystko zostanie w odpowiedni sposób, zgodnie z prawem podsumowane i zostaną wyciągnięte wszelkiego rodzaju wnioski".

Jarosław Kaczyński bardzo pozytywnie ocenił działalność Antoniego Macierewicza jako szefa parlamentarnego zespołu smoleńskiego. Powiedział, że "jest to jeden z pięknych punktów w jego politycznym życiorysie obok powołania Komitetu Obrony Robotników i rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych".

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, w kwestii katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz "bardzo daleko zaawansował się jeżeli chodzi o te wszystkie prace, które zmierzają do tego by pokazać prawdę" i to nie mając "żadnych bogatszych instrumentów".

Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że przyjdzie taki moment, kiedy Antoni Macierewicz zostanie przez prezydenta Rzeczypospolitej udekorowany najwyższymi odznaczeniami.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/I.Szczęsna/dyd
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB