środa, 26 czerwca 2019. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Matura 2013: Matematyka była łatwa? Zobacz arkusz!

2013-05-08 13:12:45 (ost. akt: 2013-06-12 16:32:35)
Dziś, punktualnie o godz. 9., uczniowie przystąpili do pisania matury

Dziś, punktualnie o godz. 9., uczniowie przystąpili do pisania matury

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Matura 2013, czyli zmagania maturzystów z matematyką. W środę pisali egzamin z tego przedmiotu na poziomie podstawowym. Wczoraj zdawali język polski. Po godzinie 14 opublikujemy arkusze maturalne z matematyki przygotowane przez CKE.

Po wyjściu ze szkół przyznawali, że egzamin z matematyki był bardzo prosty. Podkreślali, że był łatwiejszy od próbnego, który zdawali w styczniu.

Maturzyści mówili m.in., że "egzamin był bardzo łatwy, ale na pewno nie dla każdego." Inna uczennica podkreślała, że dla niej egzamin był "bardzo schematyczny." Dodawała, że "jeżeli wykona się zadania z całego podręcznika to jest się w stanie dobrze zrobić wszystkie na maturze."

Do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym w całej Polsce przystąpiło 407 tysięcy osób. Na rozwiązanie egzaminu maturalnego z matematyki uczniowie mieli 170 minut. Zadania były podzielone na trzy grupy. W pierwszej były zamknięte, w których abiturienci musieli wskazać poprawną odpowiedź spośród czterech zaproponowanych. Za każde zadanie można było dostać jeden punkt. W drugiej grupie były zadania, na które trzeba było udzielić krótkich, otwartych odpowiedzi. Do uzyskania za każde było maksymalnie dwa punkty. W trzeciej grupie były zadania, gdzie trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi. Za jedno można było zdobyć nawet sześć punktów.

>>> Matematyka - poziom podstawowy


Aby zdać, należy uzyskać co najmniej 30 procent maksymalnej liczby punktów. O godzinie 14:00 rozpocznie się drugi egzamin maturalny - z historii muzyki.

Jutro o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O 14:00 uczniowie przystąpią do pisania na maturze egzaminu rozszerzonego.

IAR, wam


Uwaga szkoły i uczniowie! Zgłoście swoją stronę i wygrajcie projektor! Sprawdź szczegóły - Strona na szóstkę
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. YYY #1127492 | 89.239.*.* 27 cze 2013 20:19

  Może i późno, ale jak czytam co niektóre komentarze to mi się aż nóż w kieszeni otwiera i ziemniaki w piwnicy gniją! Rok temu nie zdałam matury z matmy, poprawki również za każdym razem brakowało mi 1 punktu. Drażnią mnie komentarze typu " BANALNA ", a dlaczego? Bo nigdy orłem z tej nieszczęsnej matemy nie byłam. Skoro większość tutaj osób śmie twierdzić, że j. polski był trudny, to ja zapytam, co może być trudnego w czytaniu ze zrozumieniem, odpowiedzeniu na kilka pytać ( odpowiedź zawarta w tekście ) i napisania jakiegoś tam wypracowania, to jest dopiero banał. Czytanie ze zrozumieniem ma się już w podstawówce. A matemę trzeba rozumieć, a ja jej ani ociupinkę nie pojmuję i nigdy nie będę. Głąby z matematyki, powodzenia życzę w dniu jutrzejszym! :*

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mr.myers #1092322 | 46.112.*.* 22 maj 2013 16:06

  Matematyka zawsze jest łatwa:) http://www.parkingpyrzowice.or g/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do maturzystki #1080176 | 81.219.*.* 10 maj 2013 16:20

  Nie nauczyła bo na zajęciach maturzystaka nie bywała a jak bywała to nie uważała bo myślała o kwitnących w maju kasztanach. Kto się chce uczyć to nauczyciel mu nie zaszkodzi a kto nie chce się uczyć to nauczyciel nie wiele może zrobić i koło się zamyka. Poziom matur na niskim poziomie po to by zdawalność była. a kto idzie na studia to dopiero się przekonana jak szkoła średnia ma zaniżony poziom. Pozdrawiam nauczycieli, których pracy nikt nie docenia bo w naszym kraju wszyscy znają się na medycynie i szkolnictwie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Maturzystka #1079530 | 176.109.*.* 9 maj 2013 22:42

  Jechałam na samych pałach z matmy do samego końca szkoły, a matura wg mnie poszła mi o wiele, wiele lepiej niż próbna! Wyszłam zachwycona. Z tego miejsca chcę pozdrowić moją nauczycielkę, która NIE nauczyła mnie przez 3 lata NICZEGO, a kolei dziękuję Matemaksowi, który pomógł mi w zdaniu matury ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Meloman #1079491 | 83.9.*.* 9 maj 2013 22:20

  Ja się pytam, dlaczego nie można dodać komentarza pod artykułem "Śpiewają już od dekady. Sto lat, Ojczyzno!". Czy tak boją się urazić nawiedzoną NIMFOMANKĘ, która sieje destrukcję i nienawiść tam gdzie się pojawi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (34)