Quantcast

Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Ruszył sezon żeglarski. Zatrzymano pierwszego pijanego

2013-05-05 14:16:09 (ost. akt: 2013-05-05 14:17:45)

Autor zdjęcia: Arch. KWP Olsztyn

Sezon żeglarski otwarty! W Giżycku odbyło się to bardzo uroczyście. Zaprzysiężono nowych ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz uroczyście otwarto most obrotowy. W sobotę zatrzymano też pierwszego pijanego stermotorzystę. 28-latek z Łodzi miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podsumowując pierwsze służby na wodach i wokół jezior, policjanci mówią o spokoju, porządku i ewentualnych incydentach, które były wynikiem zbyt dużej dawki wypitego alkoholu. Niestety, policyjny patrol zatrzymał także pijanego stermotorzystę.

W sobotę około godziny 14.00 na jeziorze Mikołajskim 28-latek z Łodzi został skontrolowany przez wodniaków. Okazało się, że mężczyzna miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Motorówkę przekazano trzeźwej osobie. Zarzuty, które usłyszy 28-latek dotyczą przestępstwa i mogą skutkować karą do 2 lat więzienia.

Jak mówią policjanci bardzo niebezpieczne w skutkach może okazać się przecenianie swoich umiejętności pływackich, brawura, a także właśnie alkohol. Osoba, która będzie sterowała łodzią pod wpływem alkoholu na akwenach odpowiada tak samo, jak pijany kierowca na drodze. Natomiast osobom, które będą korzystały z innych sprzętów pływających w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych, a jednostka pływająca może być odholowana na koszt użytkownika.

Przypominamy, że policjanci pełniący służbę na wodzie w trakcie każdej kontroli jednostki pływającej sprawdzają wymagane dokumenty do kierowania daną jednostką oraz kontrolują stan trzeźwości osób korzystających z różnych sprzętów wodnych. Ponadto funkcjonariusze podczas kontroli będą żądać okazania posiadanych środków ratunkowych.

KWP Olsztyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lewis #1076901 | 46.76.*.* 7 maj 2013 10:17

  a na co tu sie oburzać??? wszyscy na wodzie nie odpuszczają sobie porannego dryńka, bo i jak tu ze spokojem znosić te paskarskie ceny jaki fundują przystanie, knajpy i smazalnie- tylko się upic i balować... przecie mazury to w sezonie jeden wielki obóz pijaków, jak sie tam przyjeżdża to trzeba trzymac fason no nie???)))))

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bul #1076527 | 90.229.*.* 6 maj 2013 21:27

  Można by napisać "sezon wodniacki"?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Żeglarz #1076272 | 83.9.*.* 6 maj 2013 17:49

  Znowu ładnie zostało napisane ruszył sezon żeglarski zatrzymano pierwszego pijanego....tylko że chodziło o stermotorzystę a nie żeglarza zgłaszam protest bo nie jest to pierwszy raz że jakiś laik napisał artykuł pomawiając żeglarzy o łamanie przepisów i domagam się przeprosin na pierwszej stronie Gazety olsztyńskiej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)