Wtorek, 7 kwietnia 2020. Imieniny Donata, Herminy, Rufina

Wyniki sekcji zwłok dzieci z Lubawy na razie nie są znane

2013-04-13 09:12:37 (ost. akt: 2013-04-13 11:15:58)
Ciała trzech noworodków policjanci odnaleźli w zamrażalniku w domu państwa D.

Ciała trzech noworodków policjanci odnaleźli w zamrażalniku w domu państwa D.

Ciała trzech noworodków znalezione w zamrażarce w Lubawie zostały w piątek poddane sekcji w zakładzie medycyny sądowej w Akademii Medycznej w Gdańsku. Wstępne wyniki sekcji na razie nie są znane.

— Sekcja będzie miała skomplikowany charakter ze względu na stan zwłok, które były zamrożone — zapowiadała Katarzyna Piwowarczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu. To właśnie ta prokuratura zajmuje się teraz tą sprawą. W piątek przejęła ją od Prokuratury Rejonowej w Iławie, zresztą na jej wniosek. — Zapadła decyzja o przejęciu przez nasz V wydział śledczy tego postępowania ze względu na wagę, skomplikowany stan faktyczny i konieczność dużego nakładu pracy prokuratorskiej — mówi "Gazecie Olsztyńskiej" Katarzyna Piwowarczyk. — Mamy też na uwadze obciążenia sprawami w prokuraturze w Iławie.

Przypomnijmy, że ciała trzech chłopców znaleziono we wtorek w domu rodziny D. Matka noworodków Lucyna D. przyznała przed policją i prokuraturą, że wkrótce po urodzeniu zabijała swoje dzieci. Ma zarzut potrójnego zabójstwa i w tej chwili przebywa w areszcie. Jej męża po przesłuchaniu zwolniono, nie stawiając mu żadnych zarzutów. >>> Ojciec dzieci z Lubawy na wolności. Matka aresztowana

Tymczasem sąd rodzinny z Iławy wydał w piątek zarządzenie tymczasowe w sprawie dwójki małoletnich dzieci D. — Sąd zdecydował o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej, w tym przypadku u babci od strony ojca — mówi Jerzy Skuza, prezes Sądu Rejonowego w Iławie. — Na czas trwania procesu sąd ustanowił także nadzór kuratora nad rodziną. Kurator ma nadzorować i sprawdzać, czy rodzina zastępcza właściwie zajmuje się dziećmi i raz na dwa tygodnie składać na ten temat sprawozdania.

Mariusz Jaźwiński

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czyta sie #1054897 | 188.147.*.* 14 kwi 2013 13:31

  Bo jej rodzice jak mieszkali w jednym domu,to co nic nie wiedzieli dziwne to i jeszcze mają odwagę pisać do sądu o opiekę dzieci

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sąsiadka #1054825 | 83.9.*.* 14 kwi 2013 12:28

  co z tego, że nie mają przed oczami lodówki skoro ich "ojciec" z nimi mieszka....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. śledzi #1053808 | 31.175.*.* 13 kwi 2013 13:02

  I bardzo dobrze że do tych drugich dziadków dzieci trafiły.Może nie bedą mnieć przed oczami tej okropnej lodówki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz